Čím se živím

  • Překládám textové materiály z/do češtiny, slovenštiny a angličtiny v libovolné kombinaci.
  • Píšu články pro firemní blogy a PR účely, popisy produktů a služeb a případové studie na libovolné téma.
  • Navrhuji a případně optimalizuji a aktualizuji obsah firemních webů.
  • Zpracovávám video titulky ve formátu SRT a transkripty hlasových nahrávek.
  • Připravuji uživatelskou dokumentaci, zejména pro softwarové a technické produkty.
  • Tvořím a distribuuji tiskové zprávy do českých a slovenských médií.
  • Monitoruji a reportuji publikované výstupy v českých a slovenských médiích.

  Veškeré služby poskytuji v libovolném z uvedených jazyků. Než se na mě s důvěrou obrátíte, přečtěte si prosím Obchodní podmínky. Zajímají-li vás ukázky práce z určité činnosti a oboru, napište si o ně. Nebo vypracuji krátký zkušební úkol na základě vašich požadavků. Podepsané články a tiskové zprávy jsou k nahlédnutí v češtině, slovenštině angličtině.


  Překladatelské služby

  • Překlad textu z/do češtiny, slovenštiny a angličtiny: Český rodilý mluvčí, certifikovaná úroveň C2 v SK/EN. Překládám všechny druhy textů včetně blogů a článků, technických popisů, obchodních smluv, univerzitních prací, jídelních lístků, uživatelských manuálů, video titulků, celých webů, rozhovorů atd. Důraz je kladen na přirozený jazyk, gramatickou správnost a zachování původního formátu včetně původních odkazů. Potřebujete-li přeložit celý web včetně všech podstránek, je vhodné dodat text k překladu v samostatném dokumentu, protože samotný web obvykle obsahuje mnoho duplicitních textů, které není nutné překládat opakovaně. Cena anglického překladu je 270 Kč/normostrana a slovenského překladu 150 Kč/normostrana.
  • Překlad textu z jakéhokoliv jiného jazyka do češtiny, slovenštiny a angličtiny: V tomto případě se jedná o přepracovaný strojový překlad. Cena překladu v libovolné jazykové kombinaci je 270 Kč/normostrana.

  Obsahové služby

  • Články pro firemní blogy a PR účely v češtině, slovenštině a angličtině: Vedle klasických článků píšu také popisy produktů a služeb, případové studie a tiskové zprávy na libovolné téma. Možnost zakomponování klíčových slov, boldů (zvýraznění), podnadpisů a URL odkazů do textu pro lepší SEO (je vhodné dodat jejich seznam nebo přístup k místu, kde si je mohu dohledat). Cena článků v libovolném jazyce je 300 Kč/hodina, což odpovídá první verzi textu o rozsahu 1200 znaků včetně mezer.
  • Správa webového obsahu (CMS): Pravidelné udržování aktuálního obsahu ve svěřené kategorii vašeho webu (např. Blogy, Produktový katalog, Případové studie, Tiskové zprávy, Napsali o nás…) prostřednictvím webového redakčního systému (např. WordPress, Joomla, Drupal, Kentico, PrestaShop…). Výhodou této služby je nejen dodání obsahu, ale také jeho správné formátování a umístění na vašem webu včetně ilustračních obrázků či videí. Vzhledem ke složitosti zaškolení a zajištění osobního přístupu do webového systému je tato služba vhodná pouze pro spolupráci, která již trvá nejméně 1 rok. Cena správy webového obsahu je 300 Kč/hodina.
  • Video titulky ve formátu SRT a transkript hlasové nahrávky v češtině, slovenštině a angličtině: Spolu s objednáním video titulků je rovněž nutné přiložit nebo objednat transkript hlasové nahrávky v jazyce titulků. Potřebujete-li pouze synchronizovat titulky se svým transkriptem hlasové nahrávky, stačí dodat video a transkript hlasové nahrávky v libovolném jazyce. Titulky jsou rozdělené do 2 řádků měnícího se textu s vysoce přesným načasováním (počet řádků se však může lišit v závislosti na zobrazené velikosti písma ve vašem přehrávači). Cena video titulků ve formátu SRT je 75 Kč na minutu videa a transkriptu hlasové nahrávky 75 Kč na minutu nahrávky.
  • Uživatelská dokumentace v češtině, slovenštině a angličtině: Tvorba a pravidelná aktualizace uživatelské dokumentace nebo článků znalostní báze včetně obrázkových ilustrací. Cena uživatelské dokumentace v libovolném jazyce je 300 Kč/hodina, což odpovídá první verzi textu o rozsahu 1200 znaků včetně mezer.

  Mediální služby

  • Příprava tiskových zpráv a PR článků v češtině, slovenštině a angličtině: Formálně pojatá oznámení určená pro novináře. Jsou-li připojeny kvalitní obrázky, šance na publikování je výrazně vyšší. Cena přípravy tiskové zprávy v libovolném jazyce je 300 Kč/hodina, což odpovídá první verzi textu o rozsahu 1200 znaků včetně mezer.
  • Distribuce tiskových zpráv a PR článků do relevantních českých a slovenských médií: Reálné očekávání je 1-5 publikovaných výstupů v menších médiích připadajících na jednu tiskovou zprávu. Kontakty na novináře (medialisty) si tvořím a aktualizuji dlouhodobě, a to v těchto kategoriích: Business, News, IT, CE, Mobile, Apps, Engineering, Energy, Ecology, Lifestyle, Housing, Foto, Gaming, Multimedia, Marketing, Media a Sport. Dle potřeby lze přidat další kategorie. Tato služba není nijak podmíněna objednávkou přípravy tiskové zprávy, je tedy možné ji objednat i samostatně pro váš vlastní text. Cena distribuce tiskové zprávy včetně výkazu o publikovaných výstupech je 450 Kč.
  • Monitoring českých a slovenských médií: Monitoring všech základních typů českých a slovenských médií (web, tisk, TV, rádio) včetně kopie článků v digitálním formátu, v jiných státech pouze online monitoring médií. Jakožto uživatel služby Monitora.cz mám přístup ke stejným zdrojům dat jako specializovaná agentura pro monitoring médií. Cena monitoringu médií je 300 Kč/hodina.
  Vložení poptávky je zdarma. Při uložení poptávky se Vám automaticky vytvoří účet v systému. Účet není nijak zpoplatněn, slouží jen pro lepší evidenci a komunikaci ohledně poptávky. Odesláním poptávky souhlasíte s cenovým ohodnocením copywritera dle jeho aktuálního nastavení 450 Kč / 1NS.
  Vložení poptávky je zdarma. Při uložení poptávky se Vám automaticky vytvoří účet v systému. Účet není nijak zpoplatněn, slouží jen pro lepší evidenci a komunikaci ohledně poptávky. Odesláním poptávky souhlasíte s cenovým ohodnocením copywritera dle jeho aktuálního nastavení 450 Kč / 1NS.
   

  Mohl by Vás zaujmout: