Sedneme si?


Pokud hledáte někoho, kdo se zamiluje do vaší firmy a s citem předá světu přesně to, co chcete, ale tak nějak lépe, než byste to zvládli sami, možná hledáte mě. Nedělám pravopisné chyby, vím, že velké V ve Vy/Váš se píše jen a pouze v uctivé korespondenci, nikoliv v newsletteru nebo popisku na webu, a taky kdy napsat čárku před spojkou a. Nemám tisíc klientů a rozhodně netrávím u klávesnice dny i noci, protože mi záleží na kvalitě, ne kvantitě. Každý text, který odevzdám, stojí za to. 


Slovo copywriter nemám moc ráda, protože se jím označuje kdekdo s maturitou z češtiny, aniž by měl potřebné znalosti a schopnosti. Ale ano, jsem copywriterka, která umí psát v podstatě o čemkoliv. Díky svému zaměstnání v prestižní PR agentuře Ewing Public Relations jsem už psala o skládkách a odpadovém hospodářství, o zdravotnictví, důchodech i ropě. Následně jsem prošla startupovým vyhledávačem nábytku Biano, kde jsem vedla celý tým externích copywriterů. Dnes nejraději píšu o svatbách (především na svém webu Budemesebrat.com), designu, českých produktech, zdravém životním stylu, knihách, kultuře a jídle. Píšu kvalitně a je to poznat. Když na to přijde, ráda si hraju se slovy a baví mě budovat unikátní tone of voice značky. 

V čem jsem skvělá:

  • v češtině (mám talent, cit i papír z VŠ, ale hlavně ten talent)
  • v psaní všemi deseti (takže píšu rychle a bez chyb i s páskou na očích)
  • v ovládání a chápání sociálních sítí (i bakalářku jsem o nich napsala a za jedna obhájila)
  • v rešerších (nikdy nepíšu bludy a žvásty, naopak hledám relevantní zdroje, z nichž umím vytáhnout to nejdůležitější)
  • v dávání zpětné vazby (to poznáte, až se poznáme...)

Co všechno zvládnu:

  • napsat cokoliv: článek, popisky na web, texty příspěvků a reklam na sociálních sítích, tiskové zprávy, radiové spoty
  • vymýšlet a pravidelně tvořit lákavé posty na Facebook a Instagram včetně výběru a/nebo tvorby obrazového materiálu
  • navrhnout vhodné rozvržení nového webu a jeho obsahovou strukturu tak, aby byla pro uživatele přehledná a funkční (samostatně i ve spolupráci s grafikem a programátorem)
  • vytvořit jednoduchý moderní web s redakčním systémem Wordpress a základním SEO nastavením (v portfoliu mám už 8 webových stránek)
  • připravit grafické materiály v programu Canva, upravit fotografie v Lightroomu, sdílet dokumenty na Google disku, zapisovat úkoly do Trella nebo Asany, komunikovat přes Slack nebo sledovat odpracované hodiny v Togglu (ale nerada)

Něco navíc:

Jsem v neustálém kontaktu s vysokoškolskými studenty praktické češtiny, s nimiž ráda spolupracuju na větších zakázkách. Jejich práci koordinuju a odpovídám za kvalitu jejich textů. Můžu doporučit i další odborníky z online prostředí.

Ceny a podmínky:

Mé ceny se odvíjí od hodinové sazby 500 korun. Po několika špatných zkušenostech upřednostňuju projektovou spolupráci, u větších zakázek s 50% zálohou (předem připravím kalkulaci na celý projekt, popř. částku za kus) či pevný měsíční paušál (při správě sociálních sítí) - myslím, že je taková spolupráce příjemnější a transparentnější pro obě strany. V případě hodinové spolupráce trvám na uzavření smlouvy o dílo. 

Alex Röhrich – 04.02.2020 19:47

S Lucií jsem měl možnost spolupracovat už jako vedoucí její bakalářské práce a rovněž v Ewing PR. Už tehdy bylo patrné, že k psaní má mimořádné vlohy a nebojí se ani zpracování poměrně obtížné tématiky (například v oblasti ropného byznysu). Své znalosti nových médií, a zejména práci s nimi neustále rozvíjí a dokáže jich využívat k obchodním cílům svých klientů. Pokud klient vedle klasických metod komunikace očekává také odvážná a netradiční, kreativní řešení, bude pro něj spolupráce s Lucii přínosná.

Vložení poptávky je zdarma. Při uložení poptávky se Vám automaticky vytvoří účet v systému. Účet není nijak zpoplatněn, slouží jen pro lepší evidenci a komunikaci ohledně poptávky. Odesláním poptávky souhlasíte s cenovým ohodnocením copywritera dle jeho aktuálního nastavení 500 Kč / 1NS.
Vložení poptávky je zdarma. Při uložení poptávky se Vám automaticky vytvoří účet v systému. Účet není nijak zpoplatněn, slouží jen pro lepší evidenci a komunikaci ohledně poptávky. Odesláním poptávky souhlasíte s cenovým ohodnocením copywritera dle jeho aktuálního nastavení 500 Kč / 1NS.
 

Mohl by Vás zaujmout: